П’ять незвичайних музеїв України

Додано: Володимир Краковецький 22 червня 15:58

У Вінниці зібрали «вершки» зі сміття, на Івано-Франківщині – знаряддя праці мольфарів, а на Полтавщині відвідувачів годують і напувають.

Не завжди музеї – це уламки горщиків родом із стародавніх культур і зубів мамонтів, малоцікаві дітям і далеким від археології дорослим. Заповзятливі українці навчилися створювати цікаві експозиції на найнесподіваніші теми. Будете проїздом – скористаюся нагодою зазирнути і збагатитися новими враженнями.

Музей радянського дитинства

Один із найбільш сентиментально-ностальгічних музеїв України знаходиться в Черкасах. Точніше, в місцевому Краєзнавчому музеї відкрилася і розвивається експозиція «Музей радянського життя».

Музей зібрав безліч дитячо-юнацьких речей, яким мінімум 30-35 років: м’яких іграшок і конструкторів, настільних ігор, спортінвентарю, машинок-ляльок, портфелів і шкільних форм, меблів і посуду. Організатори експозиції запевняють, що вся вона надзвичайно позитивна, так як зберігає енергетику колишніх господарів.

Побувати в музеї однозначно варто: він знаходиться в історичному центрі міста, у Замкової гори, і зберігає близько 12 тисяч експонатів. В тому числі, наприклад, козацькі прапори і копію першого листа Богдана Хмельницького російському царю Олексію Михайловичу з проханням про допомогу у війні з Польщею від 1648 роки або рідкісні предмети козацького побуту тих часів.

Детальніше за посиланням.

Секрети мольфарів

Буквально влітку 2015 року в Верховині (Івано-Франківська область) відкрився музей гуцульської магії. У милій дерев’яній хатинці, як ніби зійшла зі сторінок «Тіней забутих предків», презентується інвентар, яким зазвичай користуються цілителі при створенні зілля і здійсненні магічних замовлянь, і інші знаряддя на зразок палиці, здатної мирити подружжя, або ножа, що вміє розганяти хмари (експонати – справжні). Тут розкажуть майже все про таємничі обряди і історії чудесного зцілення, практику відомих у цих краях мольфарів Андрія Атаманюка і Михайла Нечая. Можна взяти участь у майстер-класі з виготовлення спеціальних дерев’яних ложечок, прядіння, дзеркальної каліграфії (старовинна техніка письма).

Детальніше за посиланням.

Весілля в селі біля Диканьки

Єдиний в Україні музей весілля створили на Полтавщині, в селі Великі Будища. Це щось середнє між Пирогово і «Мамаєвою слободою»: тут є і цінні експонати, і справжні ароматні пироги в печі. Тут побачите, в яких вбраннях у Центральній Україні виходили заміж 90 років тому, які скрині з приданим – сорочками, подушками і рушниками – збирали нареченим.

Весільний настрій обов’язково створять страви традиційної кухні та старовинні обряди-звичаї: екскурсію проводить не нудний гід, а цілий народний ансамбль. Більш того, серед відвідувачів обов’язково обирають наречену з нареченим, дружок, боярина, батьків молодих і сватів, в театралізованому обряді звучать привітання і вручаються подарунки, гостей пригощають козацькою настоянкою і весільними шишечками. Тут, до речі, можна одружитися і по-справжньому, якщо сподобається антураж (заяву подають через сільраду).

Детальніше за посиланням.

Контрабанда на «Малій Арнаутській»

Унікальний в своєму роді музей контрабанди придумали відкрити в портовому місті Одесі. Тутешні злісні неплатники мита завжди славилися винахідливістю, йшли на неймовірні хитрощі, щоб провезти товар нелегально. У музеї, створеному колишнім військовослужбовцем і підприємцем, зібрана колекція понад 150 конфіскованих у зловмисників предметів і ілюстрацій способів їх переправлення.

У підвалі старовинного будинку зберігаються порцеляновий сервіз з героїном, речі з кокаїнової «начинкою», тростини, каблучки жіночих туфель і авторучки, що перетворилися в сховища для коштовностей і іншої нелегальщини. Організатор експозиції ручається, що весь контрабандистського арсенал – справжній. Є навіть точний макет підземного тунелю, проритого з Ужгорода до Словаччини для транспортування контрабанди і виявленого в 2012 році (як відомо, лаз був 700-метровим і навіть із прокладеною залізницею). Також відвідувачам розповідають історію використання контрабандистами знаменитих одеських катакомб.

Детальніше за посиланням.

Музей з хрущоб

Що тільки не відправляють люди в сміття! Комірник підприємства з переробки відходів більше 15 років відбирав з бруду «діаманти» і нарешті відкрив цілий Музей сміття у Вінниці. У його колекції з 2000 експонатів – чайники, самовари, підставки для склянок, ордена і медалі, ножі, книги, вишивки, фотоапарати, статуетки, картини, ліхтарі, сервізи, шкатулки, свічники і навіть німецька бритва кінця 17 століття.

Його зібрання раритетів навіть переплюнуло київський Музей непотрібних речей, що гордиться знайденим серед вторсировини порцеляновим сервізом, підписаним золотими літерами «Котику від І.О.», а також ступами, рогачами і тому подібним добром. Подивитися його можна, до речі, абсолютно безкоштовно.

Детальніше за посиланням.

Блог

Магічна Волинь: подорож до Луцька, Володимира-Волинського і на Шацькі озера

Коли мене запитали, чого ти чекаєш від поїздки на Волинь, нічого путнього я сказати не змогла. І не дивно. Ну не могла ж я вгадати, що попереду – чаювання з місцевими контрабандистами і поїздка в село, про яке тільки що зняли кіно. Прогулянка монастирем, який більше схожий на палацовий комплекс у Франції. І знайомство з містом, де люди запросто живуть прямо в замку. Усе це – українська Волинь...

Вікенд в Одесі: 13 місць must seen

Влітку нас так манить синє море… Тож чому б не скористатися чудовою нагодою познайомитися ближче з прекрасним містом на півдні України! Ми підібрали для вас найвизначніші місця, де варто побувати, завітавши до Одеси у вихідні.

Від сексу до праски: найбільш незвичайні музеї України

Майже в кожному місті України знайдеться місце, де зберігають історію та культурні цінності народу – музей. Але є в нашій країні унікальні музеї, які допомагають по-іншому поглянути на традиції, культуру та побут. Або навіть шокують...

Сім чудес Вінниччини

Вінницька область вабить туристів своєю неосяжністю, затишком, прохолодою густих лісів, безліччю ставків та багатьма невідомими цікавими місцями і маршрутами. Саме тут можна дізнатися про трипільську культуру, скіфську зброю, почути легенду про золото сарматів. Вінниччина – це унікальні пам’ятки історії, архітектури, природи. Але далеко не кожен українець знає про них. Тому у 2007 році, з метою популяризації нових туристичних напрямків, і був створений путівник «Сім чудес Вінниччини», до якого увійшли найвизначніші місця краю.

Як відвідати найвідоміші музеї світу онлайн

Сьогодні чи не кожен великий музей може похвалитися сайтом зі збірками експонатів, життєписами художників і безліччю іншої корисної інформації. Та ніж читати нудні лекції, куди цікавіше самому поблукати музейними коридорами. Відтепер для потрібно просто вирушити у віртуальний тур, маючи змогу вийти в мережу Інтернет.

Новини

СЕРВІС ALL MUSEUMS: ВІДКРИЙ ДЛЯ СЕБЕ МУЗЕЇ УКРАЇНИ

Запрацював онлайн-сервіс All museums - ресурс-переможець конкурсу Apps4cities Challenge. Зараз у його базі – музеї Київщини та Вінничини.

Динамічна презентація: 3 сервіси на базі відкритих даних - 3 кроки на шляху CIVIC TECH для міст України

30 березня об 11:30 у Медіахабі (пр-т Суворова, 4/6, Київ) – динамічна презентація трьох civictehc-сервісів, що перемогли у конкурсі Apps4cities Challenge. Розроблені проекти – це ще три цеглини у фундамент civic tehc ( соціально зорієнтованих онлайн-сервісів) для українських міст. Це три способи спростити життя, зробити його комфортнішим та зручнішим.

Ми у Facebook