Національний науково-природничий музей НАН України Національний науково-природничий музей НАН України
Про

Національний науково-природничий музей НАН України (ННПМ) — один із найбільших науково-природничих музеїв світу і найбільший природничий музей України.

Музей розташовано в центрі Києва у старовинному будинку з оригінальною архітектурою у стилі неокласицизму. Музейний комплекс ННПМ створено за класичними принципами музеєзнавства. Музей має 24 зали загальною 8 тисяч кв. метрів. В ньому зібрано понад 30 тис. експонатів, що розповідають про виникнення, будову та еволюцію Землі, її рослинний і тваринний світ, їхнє минуле та сучасне, про історію матеріальної культури племен і народів, що заселяли територію України. Центральне місце в музеї посідає комплекс діорам — ландшафтні експозиції та біогрупи, кількість яких сягає 24.

За час свого існування музей став широко відомим та популярним не лише в Україні, але й далеко за її межами, і його внесено до низки міжнародних довідників. ННПМ НАН України відігравав і тепер відіграє помітну роль у формуванні сучасних уявлень про природу, про проблеми взаємовідносин людини з навколишнім середовищем, у пропаганді охорони та раціонального використання природних ресурсів, у естетичному вихованні молоді.

Поряд із поширенням наукових знань музей веде велику дослідницьку роботу. Як науковий центр та академічна установа, музей виконує низку науково-дослідних тем, присвячених вивченню природи України, її біотичного різноманіття, історії розвитку природничих музеїв та наукових досліджень в них.

У музеї зберігаються унікальні наукові фонди, де зосереджені колекційні матеріали — основа наукової роботи колективу Музею та джерело поповнення і подальшого розвитку експозиції.

Величезні наукове значення та популярність Національного науково-природничого музею зумовлені науковим характером його колекцій та експозицій, відповідним художнім оформленням, яке було вперше застосовано в практиці природознавчих музеїв України. Нині ННПМ є одним з найбільших центрів музейної справи, безперечним надбанням та гордістю України і, за визнанням багатьох фахівців, одним із найкращих сучасних природничих наукових центрів у світі [1].

Абонемент на три відвідування протягом двох місяців

  • повний абонемент (для дорослих) 120 грн.

  • пільговий абонемент (для студентів, пенсіонерів, інвалідів ІІ-ї групи, курсантів) - 80 грн.

  • дитячий абонемент (для дітей шкільного віку) - 70 грн.

  • сімейний абонемент (на чотири особи: 2 дорослих + 2 дітей шкільного віку, або 1 дорослий + 3 дітей шкільного віку) - 300 грн.

Тарифна сітка музею: тут [2].

Використані джерела
Розклад роботи
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
10:00-17:00
10:00-17:00
10:00-17:00
10:00-17:00
10:00-17:00

Теги

Адреса

м. Київ, вул. Богдана Хмельницького 15 (прокласти маршрут)

Контакти

+38 (044) 23-56-266

Ціна

Звичайний квиток - 60 грн.

Пільговий квиток (для студентів, пенсіонерів, інвалідів ІІ групи, курсантів) - 40 грн.

Дитячий квиток (для дітей шкільного віку) - 35 грн.

Сімейний квиток (на чотири особи: 2 дорослих + 2 дітей шкільного віку, або 1 дорослий + 3 дітей шкільного віку) - 150 грн.

Дні відвідування пільговиками

перша середа місяця з 10:00 до 13:00

Facebook

Інтернет сайт

http://museumkiev.org/

Електронна пошта

info@museumkiev.org