Музей гуцульської магії Музей гуцульської магії
Про

В Україні безліч унікальних і таємничих музеїв, але є серед них один по-справжньому містичний. Це Музей гуцульської магії в селі Верховина на Івано-Франківщині.

Музей гуцульської магії був відритий влітку 2015 року та з перших днів набув широкої популярності серед гостей і жителів Карпат. Щодня заклад відвідують сотні туристів, які бажають побачити унікальні предмети в містичної і навіть моторошної обстановці. Це місце може стати оригінальним доповненням вашого відпочинку в Верховині або будь-якому іншому куточку гуцульського краю.

Експозиція музею включає предмети, які використовували гуцульські чарівники в своїй цілющою діяльності, а також в обрядах з передрікання майбутнього і управління природними силами. Карпати завжди вважалися одним з найбільш незвіданих і таємничих куточків України. Ця земля зростила сотні мольфарів і талановитих цілителів. Про них і про багато іншого ви зможете дізнатися в загадкових стінах музею гуцульської магії.

Найяскравішими експонатами і справжньою гордістю музею є ступка, ніж і хрест, які в різні періоди були головні робочі інструменти карпатських чаклунів. Можна побачити в експозиції також камінь-Громовиця, які, згідно з повір'ями, має дивовижні магічні властивості. Таку силу камінь придбав після відколу від великої скелі під час грандіозного зливи і грози.

Під час екскурсій по музею і іншим унікальних пам'яток Івано-Франківської області і Карпат в цілому можна почути захоплюючі гуцульські історії, які розкривають таємниці магії і мольфарів, а також розповідають про їх незвичайні здібності і таланти. Одним з найпопулярніших є розповідь про легендарного мольфара і знахаря по імені Нечай, який помер відносно недавно - влітку 2011 року. Він, завдяки своєму унікальному вмінню і грандіозної силі, міг утримувати ясну погоду. Так це відбувалося, наприклад, на першому фестивалі "Червона рута". У своїй діяльності він використовував прадавні магічні ритуали і дари природи. Місцеві жителі кажуть, що клієнтами Нечая були навіть деякі президенти України [1].

Години роботи: за попередньою домовленістю [2].

Використані джерела

Теги

Адреса

смт. Верховина, вул. Жаб'євський потік, 33а (прокласти маршрут)

Контакти

+38 (067) 928-07-94

Ціна

25 грн. (разом із екскурсією)