Музей українського весілля Музей українського весілля
Про

Музей українського весілля відкритий в 2008 році в Будинку культури села Великі Будища неподалік від Диканьки. В експозиції представлено весільну оздоблення різних часів, предмети побуту, вишиті сорочки та рушники. Крім огляду музей, тут пропонують здійснити обряд українського весілля [1].

Музей українського весілля знаходиться в селищі Великі Будища. Займає він цілий будинок, який довгі роки був власністю звичайної селищної сім'ї. Тут дивом збереглися унікальний інтер'єр і красиве оздоблення двору традиційного полтавського села [2].

Особливістю музею є цікаві предмети побуту, красивий текстиль, вишивка ручної роботи, фотографії, килими, ковдри, меблі та багато іншого, що оточувало жителів України в 17-19 століттях. Весь цей інвентар служить не просто музейним експонатом, а й є частиною найважливішого в житті кожної родини обряду - весілля [2].

Працівники музею пропонують гостям розіграти весільну процесію з усіма супутніми звичаями - піснями, жартами, віршами, застіллям і так далі. Важливо, що місцеві краєзнавці зібрали всі існуючі в різні епохи обряди, оповідаючи про них туристам в забавній яскравій формі. Тут для кожного знайдеться запам'ятовується роль, і він стане учасником весільного дії часів своїх прадідів [2].

Графік роботи: за попередньою домовленістю [1].

Використані джерела

Теги

Адреса

смт. Великі Будища, вул. Ю. Кононенко, 33 (прокласти маршрут)

Контакти

+38 (05351) 9-63-25

+38 (066) 817-00-78

+38 (068) 411-24-13

Ціна

Дорослий - 5 грн.

Дитячий - 3 грн.

З обрядами – від 50 до 350 грн.